Az alakuló foglalkozáson mindkét csoporttal megbeszéltük a pályázat nyújtotta lehetőségeket.

A pályázó tanulókat két csoportba szerveztük, akik már tanulnak, illetve akik most kezdik el az angol nyelv tanulását. A kezdő nyelvi csoporttal megbeszéltük, miért fontos az idegennyelvek ismerete, ezen belül miért jelent előnyt az angol nyelv ismerete, tudása. Igyekeztem felkelteni az érdeklődésüket, motiválni a minél aktívabb munkára.

Megelégedéssel vettem, hogy tanulóink pozitívan álltak az előttük álló programokhoz. Először az alapvető köszönési formákat gyakoroltuk különböző játékos feladatokon keresztül.

Terék Hajnalka 6.a osztályos német nyelvet tanuló diákunk elmondta: „Én szerettem volna a német mellett az angol nyelvvel is megismerkedni és most lehetőséget kaptam. Örülök neki.”