Élménybeszámoló – ez volt a mai foglalkozás témája. Csak pár nap telt el a komorói látogatásunk óta, de tanulóink már a balatoni táborozást várják, hogy újra találkozhassanak új ismerőseikkel.

Kértem tőlük néhány soros írásbeli értékelést a május 16-ai napról. Egyik tanulóm pozitív/negatív csoportosítást akart készíteni, de rájött, hogy a negatív oldalra csak annyit tud írni: kicsi az iskola. Talán ez nem is negatív? Aztán szinte egymás szavába vágva mesélték élményeiket, tapasztalataikat.

Feltettem néhány célirányos kérdést is, melyre jelentkezéssel kellett felelni:

• Ki az, aki inkább jól érezte magát Komorón, mint nem?
  • Ki az, aki szeretne újra találkozni az ottani csoporttal!
  • Ki az, aki legalább 5 nevet megjegyzett a komorói gyerekek közül?
  • Ki az, aki kereste velük a kapcsolatot azóta?

Meglepő volt számomra, hogy a komorói csapat 25 tagjából 17-nek tudták a teljes nevét. Már felvették egymással a kapcsolatot, természetesen, az internetes közösségi oldalakon.  Állítólag kölcsönös a szimpátia, minden fél alig várja a nyári találkozást, sőt az őszi iskolalátogatást is.

Nagyon jó dolognak tartom, hogy ilyen eredményes lett a partneriskolák találkozása.

One Response to “BAKTALÓRÁNTHÁZA Heti foglalkozás 16

• Már alig vártam, hogy beszélgessünk a kirándulásról. Le is írtam, hogy milyen jól éreztem magam a komorói iskolában, ahol nekem minden tetszett: az iskola, a helyes fiúk, a lányok is. Lehet, hogy nyáron elköltözünk, de én akkor is akarok a táborba menni, hogy velük újra találkozzak. Jó volt ott, Komorón.