2014. február 12-én egy igen aktív és mozgalmas foglalkozást bonyolítottunk le.

A gyerekekben azt szerettem volna tudatosítani, hogy minden ember önálló egyéniség, sajátos jellemvonásokkal, “külsőségekkel” felruházva.

Fiktív személyek bőrébe bújtattam őket, s az „adataiknak” megfelelően kellett csoportokba rendeződniük. A foglalkozás végén tulajdonképpen maguk fogalmazták meg az egyenlőtlenség típusait. Mindenki hozzászólt a témához, ügyesen megoldották a feladatot.

Úgy gondolom, szórakozva, nevetve sikerült valami újat és fontosat tanulniuk.

2 Responses to “BAKTALÓRÁNTHÁZA Heti foglalkozás 2

• Nagyon jól éreztük magunkat, játszottunk beszélgettünk, megismertük jobban egymást, újabb dolgokat tanultunk. Várjuk az újabb foglalkozást.

• A foglalkozáson mindenki kapott egy lapot, amelyen egy kitalált személy adatait olvastuk. Ezt követően a tulajdonságok szerint csoportokat alakítottunk. Pl.: Életkor, Foglalkozás, Iskolázottság, Lakóhely, Vallás…stb. Jókat nevettünk egymáson.