A mai foglalkozáson az önkéntesség olyan ága lett a beszélgetés témája, ami gyermeki szemmel bizony komoly feladatot jelent, s ez a házimunka. Mindenki beszámolt arról, milyen munkafolyamatban vesz részt otthon szívesen (kvázi „önként”), s milyen feladatokkal van megbízva.

A gyerekek szívesen beszéltek önmagukról, lelkesen ecsetelték, miben segítenek anyának vagy apának, s abba is beavattak mindenkit, mit „utálnak” csinálni. A lányok szívesen kipróbálják főzőtudományokat, de mosogatni kevesen szeretnek. A fiúk inkább a ház körül segédkeznek.

A foglalkozás végén önként vállalták, hogy kitakarítják a tantermet. Leszedték az elkopott díszítéseket, sepregettek, padot, táblát töröltek. Víg hangulatban telt az óra.

One Response to “BAKTALÓRÁNTHÁZA Heti foglalkozás 23

• Én sokat segítek otthon anyának, a kisebbik testvéreimre is szoktam vigyázni, az ötödikessel tanulni. A nővérem szakácstanuló, de én jobban főzök. Jókat nevettünk takarítás közben.