2014. 03.04-én tartott foglalkozásunkra meghívtam az iskolai védőnőt egy beszélgetésre.

A gyerekek ugyanis az elsők között említették az egyenlőtlen bánásmód kapcsán a betegségekkel, fogyatékkal élőket. Előzetes megbeszélésünkkor megállapítottuk a védőnővel, hogy a mai ifjúság nagy része a társadalmi elvárások ellenére idegenkedéssel, elfordulással, sokszor gúnnyal reagál a sérültekre.

Ezért azt tűztük ki célul, hogy tanulóink gondolkodásában, hozzáállásában kis pozitív változást indítsunk el. Beszélgettünk veleszületett és szerzett betegségekről, mozgásszervi és idegrendszeri problémákról. Említettük konkrét példákat, eseteket, hogy a gyerekek megértsék, bárkivel bármikor történhet bármi, segítségre, támogatásra, szeretetre van mindenkinek szüksége.

Kulcsszó: az odafordulás.

Úgy gondolom, a gyerekek befogadók voltak ezekre a gondolatokra. A foglalkozás közben pedig kipróbálhatták a járókeretet, kerekesszéket.

One Response to “BAKTALÓRÁNTHÁZA Heti foglalkozás 5

• A védőnénivel betegségekről, fogyatékos emberekről beszélgettünk. Nem vagyok MÁS attól, mert szemüveges vagyok. El kell fogadni másokat, ha betegek is. Beülhettem a kerekesszékbe. Furcsa volt.