KOMORÓ Heti foglalkozás 20

2014.09.15-én az A komponens délutáni foglalkozásán vettek részt a komorói Petőfi Sándor Tagiskola projektbe bevont tanulói. A foglalkozások témaköre az önkéntesség, melyen belül a délután során, az önkéntes munkán alapuló szerveződések, csoportok tevékenységéről, céljairól beszélgettünk. Szóba kerültek a különböző alapítványok segélyszervezetek, azok tevékenységei.

A tanulók csoportokba rendeződve azt a feladatot kapták, hogy nevezzenek meg egy olyan célt, melynek érdekében ők egy önkéntes szervezetet alakítanának. Gondoljanak itt a hiánypótlásra is, melyek azok a segítségre szoruló területek, csoportok, amelyekre a létező szerveződések még eddig nem gondoltak.

A tanulók hol humorukat, hol meglepő kreativitásukat bizonyították.

2 Responses to “KOMORÓ Heti foglalkozás 20

• Egy szervezetnek a falunkért is létre kellene jönni, elkelne a segítség.

• A parlagfű irtására kellene egy önkéntes szervezet, mert egyre több az allergiás.