KOMORÓ Heti foglalkozás 22

Szeptember 29-én az A komponens délutáni foglalkozásán vettek részt a komorói Petőfi Sándor Tagiskola projektben résztvevő tanulói. Az önkéntesség témakörén belül a foglalkozáson, a családon belüli önkéntességről beszéltünk. A téma kicsit furcsa volt és egyben nehéz is, mivel itt az anyagi haszon háttérbe kell kerüljön, és az érzelmek kell hogy irányítsanak.

Szó esett a gyerekek és az idősek gondozásáról, a családon belüli munkamegosztásról. A gyerekek feladatvállalásairól a családi munkából és a felnőttek feladatai szerepek szerint illetve hozzáértés szerint. Sok érdekes gondolat fogalmazódott meg az órán.

2 Responses to “KOMORÓ Heti foglalkozás 22

• Szomorú, hogy ma milyen sok idős ember kerül otthonokba, mert a családjuk nem tud róluk gondoskodni.

• Sajnos, nagyon sok gyerek él intézetben, mert nincs család, aki gondoskodjon róluk.