KOMORÓ Heti foglalkozás 7

2014. március 18-án az A komponens délutáni foglalkozásán vettek részt a Petőfi Sándor Tagiskola pályázatba bevont tanulói.

Az társadalmi egyenlőségek témakörén belül az elmúlt két órán fogyatékkal élők mindennapjaival ismerkedtek meg a tanulók, konkréten a Down szindrómásokkal és az autistákkal. A mai órán a feladatuk az volt, hogy általuk már ismert egészségi problémával küzdők csoportjait gyűjtsék össze, és azok problémáit sorolják fel.

A tanulók előbb olyan példákat hoztak, amelyek az ők életükben is szerepet játszanak, mint a cukorbetegség, allergia, mozgáskorlátozottság. Aztán elvonatkoztatva saját életkörnyezetüktől jöttek a példák a hírekből, nagyvilágból. Az óra végére egész hosszú lista alakult ki.

2 Responses to “KOMORÓ Heti foglalkozás 7

• Az asztma pipám nélkül én sem megyek sehova, főleg ilyenkor tavasszal.

• Gondoltatok már arra, hogy egy kerekesszékes, soha nem mászhat fára?