KOMORÓ Heti foglalkozás 9

2014.április 1-jén az A komponens délutáni foglalkozásán vettek részt a Petőfi Sándor Tagiskola pályázatba bevont tanulói.

Míg az elmúlt héten történelmi példákat idéztünk egy-egy csoport negatív diszkriminációjáról, ma a jelenből hoztunk példákat. A tanulók rövid bevezető beszélgetés után videókat néztek meg arról, hogy milyen nehézségei lehetnek egy Szlovákiában élő magyarnak manapság. Hallhattak jó és rossz példát is a tanulók.

A videók után ők is elmesélték azokat az eseteket, amelyekről a híradásokból hallottak. Arról is szó esett, hogy ezek az estek összefüggésben vannak politikai érdekekkel is, és a politikától távol lévők többnyire nem keverednek összetűzésekbe.

5 Responses to “KOMORÓ Heti foglalkozás 9

• Nem sokon múlott, hogy mi is ilyen helyzetbe kerüljünk, mivel nagyon közel élünk a határhoz.

• Még jó hogy mi a magyar határon belül maradtunk.

• It’s great to find an expert who can explain things so well

• Hoy el clima está especial para ir al cine, llovizna y hace mucho frío!Aún no llegaron las películas que mencionaste en los últimos post, pero ya las tengo agendadas.La tristeza es como una nube negra que no nos deja ver el sol. Pero el sol siempre está aunque no lo veamos, y las nubes se van cuando termina de llover…Buen fin de semana!Saludos

• I do not think that the smaller retail locations will do well this year. Holiday sales are already predicted to be mediocre at best and most of the sales will be through giants such as WalMart, Target and Amazon.