KULTURÁLIS PROGRAM 2 – KÁVÉSZÜNET ZENEKAR – BAKTALÓRÁNTHÁZÁN ÉS KOMORÓN

Baktalórántháza

2014. március 18.

Egy nagyon hangulatos, fiatalos, vidám és szórakoztató műsornak voltunk a hallgatói a József Attila Művelődési Központban. A Kávészünet zenekar látogatott el hozzánk, akik előadásmódjukkal, remek hangszerelésű, kitűnő érzékkel kiválasztott, a tanulók által is ismert és elismert megzenésített verseikkel mindenkit levettek a lábukról 9 és 15 év között, sőt a kísérő tanárok is jól szórakoztak. A zenekar egyértelmű üzenete az ifjúság számára, hogy nem szégyen ismerni és megtanulni a magyar költők műveit, s olyan alkotások is „trendivé” tehetők, melyeket csak kötelező volta miatt olvasnak.

A gyerekek abszolút befogadói voltak az újraértelmezett Petőfi-, Móra Ferenc-, Ady-, Radnóti- és József Attila- verseknek. Nagyon jól érezték magukat.

Komoró

2014. március 20-án a Kávészünet zenekar verszenei koncertjén vettek részt a Petőfi Sándor Tagiskola pályázatba bevont tanulói. A zenekart a diákok már ismerték a tévéből, így nagy volt a várakozás. A zenekar tagjai fiatalos, barátságos hangulatot teremtettek, mialatt tartalmas, igényes előadást tartottak.

Elhangoztak klasszikusok, mint például József Attila, Radnóti Miklós, Móra Ferenc, de kortárs költők művei is. Az előadásba a diákokat is bevonták, a Cinege cipőjét és a Mama című verset a gyerekek szavalták el előbb aztán következett a megzenésített változat.

Lehetőségük volt a gyerekeknek a daltanulásra, számolhattak állatokat, és kaptak házi feladatot is. A koncert jó hangulatban telt, talán kicsit lehetett volna hosszabb is. :)

Baktalórántházán készült képek

• KOMOOR_KULTURALIS_2_KAVESZUNET_A_0 (14)
  • KOMOOR_KULTURALIS_2_KAVESZUNET_A_0 (15)
  • KOMOOR_KULTURALIS_2_KAVESZUNET_A_0 (16)

3 Responses to “KULTURÁLIS PROGRAM 2 – KÁVÉSZÜNET ZENEKAR – BAKTALÓRÁNTHÁZÁN ÉS KOMORÓN

• Nagyon tetszett, nagyon jó volt a dobos, jól dobolt és az énekesnek is nagyon jó hangja volt, nagyon jó csapatot alkotnak, remélem, hogy máskor is részt vehetek egy ilyen előadáson.

• De szép hangja volt az énekesnek!

• Ugye jönnek még máskor is hozzánk?!