KULTURÁLIS PROGRAM 9 – HUZELLA PÉTER – BAKTALÓRÁNTHÁZÁN ÉS KOMORÓN

BAKTALÓRÁNTHÁZA

Kulturális program 9. „ A” komponens

Ma újra ellátogatott hozzánk Huzella Péter gitáros, énekes és dalszerző, aki húsz évig volt tagja a Kaláka együttesnek. Már a februári fellépése is maradandó élményt nyújtott diákjainknak, és a most hozott dalaival is fellelkesítette a gyerekeket, akik ösztönösen reagáltak a művész összekötő szövegeire, így teljesen interaktívvá vált az előadás.

A műsor elején nagyra becsült költőktől hozott megzenésített verseket; Kányádi Sándortól, Nemes Nagy Ágnestől. Személyes gyermekkori élményeit is megosztotta a télről, a hóesésről. Majd az adventi várakozás jegyében karácsonyi dalok éneklésére ösztönözte a tanulókat.

Bemutatta, hogyan várják a bicskei gyerekek a kis Jézust; hogyan vezette a betlehemi csillag a királyokat a XIX. századi költészetben; és mi lenne, ha a kis Jézus egy nagyvárosba született volna. (Tóth Bálint verse)

Hallgathattunk jellegzetes cseh, svéd, francia, angol karácsonyi énekeket – természetesen magyarul. A közvetlen, humoros és szórakoztató előadásmódnak köszönhetően a gyerekek kitűnően megérezték, hol lehet nevetni, hol kell elcsendesedni.

Az előadó Kányádihoz való kötődését jelzi, hogy nemcsak az ő versével kezdtünk, hanem egy Kányádi-alkotással is zártunk: a kedves dallal együtt idéztük meg a hóesést: „Betemetett a nagy hó erdőt, mezőt, rétet…”

KOMORÓ

BAKTALÓRÁNTHÁZI KÉPEK

4 Responses to “KULTURÁLIS PROGRAM 9 – HUZELLA PÉTER – BAKTALÓRÁNTHÁZÁN ÉS KOMORÓN

• Nagyon jó volt, hogy a művész úr emlékezett ránk. Most is nagyon tetszett az előadás, sokat nevettem, és kicsit énekeltem is.

• Hallo Alex – danke für das Feedback – habs derweilen oben im Artikel schon entsprechend geändert. Dass das Ganze doch arg Prozessorlastig ist, hatte ich ja angemerkt – 30% Last bei nem ordentlichen 4Kerner sind halt nicht zu verachten :-)

• Sjovt – en af de fÃ¥ bøger jeg er gÃ¥et i stÃ¥ med (officielt bare sat pÃ¥ pause), er Mason & Dixon, ogsÃ¥ af Pynchon. En ven forærede mig endda hans noget kortere The Crying of Lot 49 for at fÃ¥ mig i gang igen; den var god og sjov, men det har endnu ikke fÃ¥et mig til at Ã¥bne Mason & Dixon igen…

• AlltsÃ¥ sÃ¥ himla fint!! FörstÃ¥r inte hur!!Jag har suttit och kollat pÃ¥ den jättestora mÃ¥lningen som du gjorde hur länge som helst! Jag har alltid velat mÃ¥la en sÃ¥ stor mÃ¥lning, en scen frÃ¥n Harry Potter och Fenixorden när han möter en dementor i en tunnel, och sätta upp den i en sÃ¥n undergÃ¥ngstunnel! SÃ¥ vart hittar man en sÃ¥n stor tavla? Och vad använder man för färger?