SZEMÉLYES TALÁLKOZÓ 1

2014. május 16.

Nagy várakozással néztünk a komorói kirándulás elébe. A gyerekek várták is, nem is, nem tudták, milyen lesz a találkozás idegen gyerekekkel, akiknek még ajándékot is készítettünk.

Szerencsére az idő is kegyes lett hozzánk, így napsütésben érkeztünk meg a községbe, ahol nagy izgalommal és nagyon kedvesen fogadtak bennünket. „Idegenvezetőnk” az ottani csoportvezető lett, aki végig készségesen válaszolgatott kérdéseinkre, megismertette velünk a települést, az iskolát, a tanulókat. A délelőtt folyamán, az iskolai színpadon a jól felkészült kulturális csoportok produkcióit nézhettük meg. Méltán lehetnek büszkék a citerásaikra, a nagylányok népdaléneklésére, a kicsik néptánccsoportjára. Még közös daltanulásra is megpróbáltak rávenni bennünket.

A korábbi hét esős időjárása miatt a tervezett Tisza-parti túra elmaradt, így a finom ebéd után a két iskola fiúcsapata összemérte futballtudását. Itt levezették a gyerekek a feszültséget, előtte és utána kötetlenül beszélgethettek, ennek következtében a délutáni vetélkedőn már néhány új taggal bővült csoportunk. A komorói és baktai gyerekek megpróbáltak vegyülni, de a szabály az szabály, a „Magyarország szeretlek!” című vetélkedő csapatjáték, ahol támogatni kell a 4-4 főversenyzőt. Számunkra új volt ez a játék, azonban élvezték a gyerekek.

Sajnos mindkét összecsapásban alulmaradtunk, de eggyel több ok arra, hogy előre tekintsünk: cél a Balaton, ahol sor kerülhet a visszavágóra is.

2 Responses to “SZEMÉLYES TALÁLKOZÓ 1

• Nagyon jól éreztünk magunkat a komorói iskolában, valamennyi dolgozó kedves volt hozzánk, a gyerekek barátságosak. Köszönjük az élményt!

• bence nagyon tetszett:$$ te vagy a leghelyesebb jászai bence imádlak *-*-* :**** :$$$ <3