SZEMÉLYES TALÁLKOZÓ 2

Tanulóink egy része az elmúlt tanévben már ellátogatott a komorói általános iskolába, ahol örömmel fogadták őket. 2014. november 21-én viszonozhattuk a szíves vendéglátást, melynek köszönhetően jó kapcsolat alakult ki az iskolák között.

Az egy napos program célja, hogy bemutassuk az iskolánkat, bepillantást nyerjenek az itt folyó munkákba, illetve megismerkedjenek Baktalórántháza nevezetességeivel.

A vendéglátás egy közös reggelivel indult, majd színpadi bemutatkozással folytatódott, ahol felléptek az intézményünk művészeti csoportjai: Kökörcsin Citera Zenekar, alsó és felső tagozatos mazsorett csoportjaink, énekkar és a Tordai testvérpár.

A program folytatásaként a tanulók megnézhettek egy kisfilmet, melyben bemutattuk településünket és iskolánkat.

Sort kerítettünk egy futball visszavágóra, ahol a két intézmény csapata mérkőzhetett meg egymással.

A gazdag és finom ebéd után forgószínpadszerűen zajlottak az események. Amíg a tanulók fele kerékpározott, addig a többiek egy komplex természetismereti vetélkedőn vett részt, majd fordítva. A kerékpártúra állomásai a történelmi egyházak templomai, a Dégenfeld-kastély és kastélypark, a tölgyes erdő tanösvénye. A komplex természetismereti vetélkedő állomásain természettudományos talányokkal, kérdésekkel kellett megbirkóznia a tanulóknak. A legeredményesebb csoportok gyümölcsjutalomban és oklevélben részesültek.

Búcsúzóul  a gyerekeink átadták az általuk készített ajándékokat a testvériskola diákjainak.

A színes és változatos programok jó hangulatának köszönhetően ezt a kialakult kapcsolatot a program befejezése után is folytatni szeretnénk.